Aktualności

  I edycja Legionowskich Targów Przedsiębiorczości w dniach 25-26 sierpnia 2012

  14 grudnia 2012

   

  Targi zazwyczaj kojarzą się z kupowaniem towarów, zawieraniem umów, ewentualnie zbieraniem gadżetów ze stoisk. Legionowskie Targi Przedsiębiorczości miały do zaoferowania znacznie więcej – od lekcji Zumby i fitnessu w wykonaniu trenerów klubu Zdrofit, przez konkursy z nagrodami aż po porady ekspertów na temat niedozwolonych umów z biurami podróży czy źródeł pozyskania środków zewnętrznych.
  Nie zabrakło też prezentacji terenów inwestycyjnych na terenie powiatu legionowskiego, była lekcja języka angielskiego z lektorem ze szkoły We'll, panie ze Studia Urody w DH Maxim dbały o włosy i malowały paznokcie. O głodne brzuchy zwiedzających i wystawców zadbała pizzeria Da Grasso, która co chwilę dostarczała kolejną porcję pysznej pizzy, stoiska wystawców uginały się pod ciężarem ciastek, ciast, a nawet chleba ze smalcem.
  Wśród wszystkich stoisk najbardziej wyróżniało się przygotowane przez Miasto i Gminę Serock, które oferowało pyszne serockie owoce i precle. To właśnie Serock zdobył nagrodę dla najładniejszego stoiska wystawowego.

  Coś dla ciała, coś dla ducha
  Ale zaspokojenie potrzeb cielesnych to nie wszystko – każde z 80 stoisk oferowało porady, informacje na temat produktów i usług, można było negocjować warunki przyszłej współpracy. Przedstawiciel Agencji Rozwoju Mazowsza służył radą na temat współpracy międzynarodowej, prawnik doradzał jak skonstruować umowę, gospodarstwa agroturystyczne prezentowały swą ofertę. Pomimo założenia, że targi przeznaczone były dla branży turystycznej i okołoturystycznej, oferta wystawców była bardzo szeroka. Klinika Mediq badała ciśnienie, zarówno krwi jak i w gałce ocznej, po podłodze Areny jeździły zdalnie sterowane pojazdy.
  - Pomimo średniego zainteresowania mieszkańców, Targi przyniosły zakładany efekt – przedsiębiorcy mówili nam, że impreza udała się, a środowisko osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie powiatu miało okazję się poznać i zintegrować – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. - Niewiele osób skorzystało z prezentacji ekspertów, lecz cieszy duże zainteresowanie misjami gospodarczymi.

  Targi to tylko początek
  Na pewno wyciągniemy wnioski przy organizacji drugiej edycji Targów – już 15-16 grudnia. Przypominamy, że to tylko jeden z elementów Projektu " Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w Legionowie" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet I – Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7 Promocja Gospodarcza. Założeniem projektu jest także doradztwo dla przedsiębiorców, które prowadzić będzie Powiatowa Izba Gospodarcza oraz stworzenie i wdrożenie elektronicznego systemu informacji o przedsiębiorczości. Przy legionowskim PIG-u działać będzie punkt informacyjno – doradczy, w którym specjaliści powiedzą, jak pozyskać środki zewnętrzne i jakie warunki należy spełnić, żeby otworzyć własną działalność gospodarczą. Powstanie stale aktualizowany portal dotyczący innowacyjności i przedsiębiorczości w powiecie w języku polskim i angielskim, który będzie zawierał m.in. opis lokalizacji terenów inwestycyjnych, lokalnych uwarunkowań biznesu, planach rozwojowych, organizacjach przedsiębiorców.
  Rezultatem projektu będzie wypromowanie powiatu jako regionu wartego zainwestowania i zapoznanie lokalnych przedsiębiorców z szeregiem udogodnień. Wartością dodaną jest aktywizacja lokalnych przedsiębiorców, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności, możliwość promocji własnej firmy.


  Przypominamy, że udział w targach o wszystkie atrakcje podczas ich trwania są całkowicie bezpłatne.

  {ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}
  Projekt "Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w Legionowie" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013