Aktualności

  Usługi doradczo-szkoleniowej w zakresie ochrony środowiska.

  09 maja 2014

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca mikro-, małych i średnich przedsiębiorców do skorzystania z usługi doradczo-szkoleniowej w zakresie ochrony środowiska. Usługa realizowana w ramach oferty Krajowego Systemu Usług została stworzona z myślą o tych firmach, które podlegają lub niebawem będą podlegać eko-regulacjom. Już teraz warto skorzystać z audytu środowiskowego, doradztwa i opracowania brakującej dokumentacji środowiskowej – wszystko to w ramach usługi dofinansowanej w 70%.

  Wielu przedsiębiorców nie ma świadomości, że są zobligowani do składania sprawozdań oraz prowadzenia dokumentacji środowiskowej. Korzystając z usługi KSU w zakresie ochrony środowiska przedsiębiorca zostanie wyposażony w zestaw informacji, które uświadomią mu, w jaki sposób jego działalność oddziałuje na środowisko.

  Przedsiębiorca otrzyma wsparcie w kwestii prowadzenia niezbędnej dokumentacji środowiskowej, bez względu na to, jaki charakter ma prowadzona przez niego działalności. Dokumentacja do zgłoszenia instalacji, pozwolenie na emisję, pozwolenie wodnoprawne, pozwolenie na wytwarzanie, zbieranie, transport odpadów, raporty oceny oddziaływania na środowisko, dokumentacja związana z wnoszeniem opłat za korzystanie ze środowiska, uregulowanie zobowiązań wobec kontrolujących organów administracyjnych – to tylko część zawiłej dokumentacji, która może okazać się niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z prawem.

  Z usługi można korzystać do końca września br. Wystarczy skontaktować się z jednym z 7 wyspecjalizowanych ośrodków w całym kraju. Aby umówić się z doradcą, wystarczy osobiście udać się do najbliższego ośrodka, zadzwonić lub skontaktować się mailowo. Doradca może też przyjść do siedziby firmy. Lista ośrodków oraz szczegóły usługi dostępne są na stronie internetowej:
  http://ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/ochrona_srodowiska

  Krajowy System Usług (KSU) służy rozwojowi przedsiębiorczości poprzez zapewnienie usług na najwyższym poziomie, interweniując w obszarach, w których mechanizmy rynkowe nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte. Usługi KSU skierowane są do przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. System składa się z ponad 200 zarejestrowanych podmiotów, rozsianych po całej Polsce.

  Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat innych usług oferowanych w ramach KSU.

  Projekt "Rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w Legionowie" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013